VALİ OSMAN AYDIN’DAN TAKDİRNAME

Vali Osman AYDIN; UNESCO’nun 2007 Yılını Mevlana Yılı ilan etmesi sebebiyle, 2007 yılı içinde yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı, Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu sanatçılarını Takdirname ile ödüllendirdi.

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğunu ziyaret eden Vali Osman AYDIN, bir süre Topluluğun çalışmasını izledi, daha sonra Topluluk sanatçılarına tek tek takdirnamelerini dağıttı.

Vali AYDIN, UNESCO tarafından 2007 yılının Mevlana Yılı ilan edilmesi sebebiyle, yurt içinde ve yurt dışında yıl içerisinde Topluluğun yaptığı faaliyetlerle, 1–17 Aralık tarihlerinde şehrimizde gerçekleştirilen, Hz. Mevlana’nın 734. Vuslat Yıldönümü Anma Törenlerinde gösterilen yüksek icra kabiliyeti ve örnek hizmet anlayışı dolayısıyla bu takdirnamenin verildiğini ifade etti.

Herkesin okuyarak bir yerlere gelebileceğini, ancak sanatçı olabilmenin zor olduğunu ve Allah vergisi bir meziyet olduğunu da sözlerine ekleyen Vali AYDIN, Topluluğun bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diledi.

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu adına Topluluk Sanat Yönetmeni Neyzen Yusuf KAYYA da Vali Aydın’a bir had tablo hediye etti.