Türk Tasavvuf Müziği Konseri

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu ile Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Türk Tasavvuf Müziği Konseri gerçekleştirildi.

Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonunda yapılan programda, Topluluk tarafından Buhurzade Mustafa Itri’nin Rast Na’t-i Mevlana, Rast Teşvih, Rast Şugüller, Saban Şugül, Saba Tevşihten sonra; Çargah ve Segah İlahiler,   Tanburi Ali Efendi’nin Evc Takımı, daha sonra Vedat TÜZÜN tarafından Tanburi Ali Efendi’nin Hüseyni şarkıları, Segah Telbiye, Segah Mahfel Sürmesi, Segah ve Hüzzam İlahiler, Hüzzam Hü Zikri, icra edildi.

Sanat Yönetmeni Ahmet ÇALIŞIR yönetimindeki Topluluk Sanatçılarından, Ses Sanatçıları  Ahmet UNCU, Ali KALAYCI, Enver ÖZEL, Habib Alparslan TABAK, Hüseyin Alb ÖZEL, Hüseyin Kabilay ÖZTUĞ, Mehmet Ali TÜRKOĞLU, Ufuk YÜRÜÇ ve Vedat TÜZÜN, Zakirler Ömer Faruk ERDEM, Ömer KILIÇ, Selami ÜNAL ve Hüseyin SARICAN; sazlarda, Mehmet UÇAK – Ud, Emre APAYDIN – Kemençe, M.Kazım TIĞLIOĞLU – Tanbur, M. Celalettin AKSOY – Kanun, Süleyman YARDIM, M. Şükrü FIRAT – Ney, Tikel Akın ÖZKÖK- Violonsel, Ahmet ÇALIŞIR, Ali Vefa SAĞBAŞ, Özhan GÜLTEPE – Def, Osman ACAR – Halile ile eşlik etti. Programın sunumunu Ali BEKTAŞ, Tonmaisterliğini de Süleyman ERÇAL yaptı.

Büyük beğeni ile izlenen program bitiminde İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa ÇİPAN, Topluluk eski Postnişini Mustafa HOLAT, Av. Hasip ŞENALP tarafından Topluluk Sanatçılarına çiçek takdim edildi.