Türk Tasavvuf Müziği Konseri

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu ile Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa olarak her ay düzenlenen konser programlarının Şubat ayı konserinde Topluluk tarafından Hüzzam ve Zikir İlahileri seslendirildi.

Topluluk Sanat Yönetmeni Yusuf Kayya’nın yönetimindeki koro, birinci bölümde, Tanburi M.Kazım TIĞLIOĞLU’nun taksiminden sonra Hüzzam ilahiler ve Hüzzam Mevlevi Ayini’nin 3. selamı seslendirildi.

İkinci bölümde ise Neyzen Süleyman YARDIM’ın ney taksiminden sonra, Hicaz ve Segah ilahiler, daha sonra Şevkutarab Teşvih, Çargah ve Neva ilahiler icra edildi.

Ali Bektaş’ın sunduğu programda; sazlarda, M.Celalettin Aksoy – Kanun,  Mehmet Uçak – Ud, Ali Vefa Sağbaş – Violonsel, Süleyman Yardım ve Ahmet Safa Mızrak – Ney, Musa Kazım TIĞLIOĞLU – Tanbur, Suat Orhan – Bendir, Osman Acar – Halile; Seslerde ise Ahmet Çalışır, Ahmet Uncu, Ali Kalaycı, Enver Özel, Habib Alparslan Tabak, Hüseyin Alb Özel, Mehmet Ali Türkoğlu, Murat Erdoğan, Ömer Faruk Belviranlı, Sezai Ünal, Süleyman Özen, Ufuk Yürüç, Vedat Tüzün görev aldı. Programın Tonmaisterliğini de Süleyman ERÇAL yaptı.

Büyük beğeni ile izlenen program bitiminde Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Adbülmelik Ötegen tarafından Sanat Yönetmeni Yusuf KAYYA’ya bir buket takdim edildi.

 

Konser Video Kayıtları


1. Bölüm - Hüzzam İlahiler Konseri

2. Bölüm - Zikir İlahileri