Türk Tasavvuf Müziği Konseri

 

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu ile Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa olarak her ay düzenlenen konser programlarının bu ayki bölümünde Topluluk tarafından Suzidil ve Nihavend ilahiler seslendirildi.

Topluluk Sanat Yönetmeni Yusuf Kayya’nın yönetimindeki koro, birinci bölümde, Suzidil, ikinci bölümde ise Neveser ve Nihavend ilahilerden örnekler sundu.

Programda; Ahmet UNCU, Ali KALAYCI, Enver ÖZEL, Habib Alparslan TABAK, Hüseyin Alb ÖZEL, Mehmet Ali TÜRKOĞLU, Murat ERDOĞAN, Ömer Faruk BELVİRANLI, Sezai ÜNAL, Süleyman ÖZEN, Ufuk YÜRÜÇ ve Vedat TÜZÜN ses sanatçısı olarak; Kemençede Emre APAYDIN, Kanunda M.Celalettin AKSOY, Kudümde Mehmet ÖZTORUN, Udda Mehmet UÇAK, Neyde M.Şükrü FIRAT, Tanburda M.Kazım TIĞLIOĞLU, Halilede Osman ACAR, Bendirde Suat ORHAN ve Violonselde T.Akin ÖZKÖK görev aldı.

Program bitiminde Hz.Mevlana’nın Torunu Esin Çelebi tarafından Topluluk Sanat Yönetmeni Neyzen Yusuf KAYYA’ya buket takdim edildi.

1. Bölüm – Nihavend İlahiler: [dewplayer: http://www.semazen-doc.com/mutriban/konserler/Suzidil_ve_Nihavend_ilahiler_konseri_23-11-2012/Nihavend.mp3]

2. Bölüm – Suzidil İlahiler:      [dewplayer: http://www.semazen-doc.com/mutriban/konserler/Suzidil_ve_Nihavend_ilahiler_konseri_23-11-2012/Suzidil.mp3]

 

Konser Ses Kayıtlarını kaydedebilirsiniz. ( 63 mb)