Türk Sanat Müziği Konseri

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu ile Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Türk Sanat Müziği Konseri gerçekleştirildi.

Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonunda yapılan programda, Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluğu Korosu tarafından, Neyzen Yusuf Paşa’nın Neveser Peşrevi sonrasında, Hammamizade İsmail Dede ve Kömürcüzade Hafız Efendi’nin Neveser bestelerini, Kömürcüzade Hafız Efendinin Neveser Ağır Semaisi ile Hammamizade İsmail Dede’nin Neveser Yürük Semaini seslendirdi.

Daha sonra, Kemani Tatyos Efendi’nin Kürdilihicazkar Peşrevini müteakip Solist Ufuk YÜRÜÇ tarafından sırasıyla, Hacı Arif Bey’in, Cevdet ÇAĞLA, Ahmet Mithat Efendi, Avni Anıl, Muzaffer İLKAR ve Bimen ŞEN’in Kürdilihicazkar şarkıları icra edildi.

Sanat Yönetmeni Yusuf KAYYA’nın yönetimindeki Topluluk Sanatçılarından, Solist UFUK YÜRÜÇ’e; Ses Sanatçıları Ahmet UNCU, Ali KALAYCI, Enver ÖZEL, Eray CİNPİR, H. Alparslan TABAK, Hüseyin Alb ÖZEL, M. Ali TÜRKOĞLU, Ufuk YÜRÜÇ ve Vedat TÜZÜN; sazlarda, M.Kazım TIĞLIOĞLU – Tanbur, Hakan KILINCARSLAN – Kanun, Mehmet UÇAK – Ud, Emre APAYDIN – Kemençe, A. Safa MIZRAK- Ney, Osman ACAR – Daire ile eşlik etti. Programın sunumunu Ali BEKTAŞ, Tonmaisterliğini de Süleyman ERÇAL yaptı.

Büyük beğeni ile izlenen program bitiminde Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Ömer Faruk BELVİRANLI, kısa bir konuşma yaparak Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğunun mükemmel bir ihtisas topluluğu olduğunu ifade edip, Topluluk Sanat Yönetmeni Yusuf KAYYA ile Topluluk Müdürü Fahri ÖÇAKIL’ı çalışmalarından dolayı tebrik ederek, Solist Ufuk YÜRÜÇ’e buket takdim etti.