Türk Sanat Müziği Konseri

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu ile Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Türk Sanat Müziği Konseri gerçekleştirildi.

Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonunda yapılan programda, Topluluk tarafından Tanburi Ali Efendi’nin Evc Takımı, daha sonra Vedat TÜZÜN tarafından Tanburi Ali Efendi’nin Hüseyni şarkıları, Ali KALAYCI tarafından Tanburi Ali Efendi’nin Segâh ve Rast şarkıları, Hüseyin Kubilay ÖZTUĞ tarafından Tanburi Ali Efendi’nin Suzidil şarkıları, Ufuk YÜRÜÇ tarafından Tanburi Ali Efendinin Muhayyer ve Karcığar şarkıları seslendirildi. Son bölümde ise yine Koro tarafından Uşşak şarkılar icra edildi.

Sanat Yönetmeni Yusuf KAYYA’nın yönetimindeki Topluluk Sanatçılarından, Solistler Ali KALAYCI, Hüseyin Kabilay ÖZTUĞ, Ufuk YÜRÜÇ ve Vedat TÜZÜN’e; Ses Sanatçıları Ahmet ÇALIŞIR, Ahmet UNCU, Enver ÖZEL, H. Alparslan TABAK, Hüseyin Alb ÖZEL ve M. Ali TÜRKOĞLU; sazlarda, Mehmet UÇAK – Ud, Emre APAYDIN – Kemençe, M.Kazım TIĞLIOĞLU – Tanbur, Hakan KILINCARSLAN – Kanun, Ahmet Safa MIZRAK – Ney, Tikel Akın ÖZKÖK- Violonsel, Osman ACAR – Ritm saz ile eşlik etti. Programın sunumunu Ali BEKTAŞ, Tonmaisterliğini de Süleyman ERÇAL yaptı.

Büyük beğeni ile izlenen program bitiminde Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Ömer Faruk BELVİRANLI  tarafından Topluluk Sanat Yönetmeni Yusuf KAYYA ile Solistler Ali KALAYCI, Hüseyin Kubilay ÖZTUĞ, Ufuk YÜRÜÇ ve Vedat TÜZÜN’e buket takdim edildi.