Türk Sanat Müziği Konseri

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu ile Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Türk Sanat Müziği Konseri gerçekleştirildi.

Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonunda yapılan programda, Hicaz Peşrev ve Hicaz Besteden sonra Solist Ufuk YÜRÜÇ Hicaz şarkılar seslendirdi. Daha sonar Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluğu Korosu tarafından Hicaz yürük ve Nikriz Saz semaisi icra edildi.

Daha sonra, Solist Vedat TÜZÜN ve Koro tarafından Nikriz ilahiler  ve Hicaz Köçekçeler seslendirildi.

Sanat Yönetmeni Yusuf KAYYA’nın yönetimindeki Topluluk Sanatçılarından, Solistler UFUK YÜRÜÇ ve Vedat TÜZÜN’e ; Ses Sanatçıları Ahmet ÇALIŞIR, Ahmet UNCU, Ali KALAYCI, Enver ÖZEL, Eray CİNPİR, H. Alparslan TABAK, Hüseyin Alb ÖZEL ve M. Ali TÜRKOĞLU; sazlarda, M.Kazım TIĞLIOĞLU – Tanbur, Hakan KILINCARSLAN – Kanun, Emre APAYDIN – Kemençe, Süleyman YARDIM- Ney, Tikel Akın ÖZKÖK- Violonsel, Suat ORHAN – Daire ile eşlik etti. Programın sunumunu Ali BEKTAŞ, Tonmaisterliğini de Süleyman ERÇAL yaptı.

Büyük beğeni ile izlenen program bitiminde Hz. Mevlana’nın Torunu Esin ÇELEBİ tarafından Solist Ufuk YÜRÜÇ’e buket takdim edildi.