Türk Sanat Müziği Konseri

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu ile Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Türk Sanat Müziği Konseri gerçekleştirildi.

Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonunda yapılan programda, Neyzen ve Topluluk Sanat Yönetmeni Yusuf KAYYA’nın yönetimindeki Topluluk Sanatçıları tarafından koro olarak,  Dellalizade İsmail Efendi’nin Karcıgar peşrevini mütekip,  Karcığar  eserler  seslendirildi. Daha sonra solist Ahmet ÇALIŞIR tarafından Hicazkar şarkılar ve son olarak yine koro tarafından Şedaraban şarkılar icra edildi.

Programda; Solist Ahmet Çalışır’ın yanı sıra Ses Sanatçıları Ahmet UNCU, Ali KALAYCI, Enver ÖZEL, H. Alparslan TABAK, H. Alb ÖZEL,  M. Ali TÜRKOĞLU, Osman ACAR, Ufuk YÜRÜÇ, Vedat TÜZÜN ve Eray CİNPİR; sazlarda, M.Kazım TIĞLIOĞLU – Tanbur, Hakan KILINCARSLAN – Kanun, Mehmet UÇAK – Ud, Tikel Akın ÖZKÖK – Violonsel, Muhammet Şükrü FIRAT- Ney, Suat ORHAN – Daire ile eşlik etti. Programın sunumunu Ali BEKTAŞ, Tonmaisterliğini de Süleyman ERÇAL yaptı.

Büyük beğeni ile izlenen program bitiminde Konya Valisi  Muammer EROL  tarafından, Solist ve Topluluk Sanat Yönetmen Yardımcısı Ahmet ÇALIŞIR’a buket takdim edildi.