Türk Müziği Ocak Ayı Konseri

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu ile Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa olarak her ay düzenlenen konser programlarının bu ayki bölümünde Topluluk tarafından Hammamizade İsmail Dede’nin Hicazbuselik Takımı ile Evc faslı seslendirildi.

Topluluk Sanat Yönetmeni Yusuf Kayya’nın yönetimindeki koro, birinci bölümde, Tanburi Kağan ULAŞ’ın taksiminden sonra iki adet Hicazbuselik beste, daha sonra Neyzen M.Şükrü FIRAT’ın Ney Taksiminden sonra Hicaz Buselik Ağır Semai ve Hicazbuselik Yürük Semai seslendirildi.

İkinci bölümde ise Evc Peşrevi sonrasında, Evc Şarkılar, Kanun Sanatçısı Hakan KILINÇARSLAN’ın Kanun Taksimi ve Evc Rumeli Türküleri icra edildi.

Ali BEKTAŞ’ın sunduğu programda; sazlarda, Kağan Ulaş  – Tanbur, Mehmet Uçak  – Ud, Hakan Kılınçarslan  – Kanun, Tikel Akın Özkök  – Violonsel, M. Şükrü Fırat  – Ney, Suat Orhan  – Daire; Seslerde iseAhmet Çalışır, Ahmet Uncu, Ali Kalaycı, Enver Özel, Habib Alparslan Tabak, Hüseyin Alb Özel, Mehmet Ali Türkoğlu, Murat Erdoğan, Osman Acar, Sezai Ünal, Süleyman Özen, Ufuk Yürüç, Vedat Tüzün görev aldı. Programın Tonmaisterliğini de Süleyman ERÇAL yaptı.

Büyük beğeni ile izlenen program bitiminde Konşa İl Müftüsü Şükrü ÖZBUĞDAY tarafından Sanat Yönetmeni Yusuf KAYYA’ya bir buket takdim edildi.