Topluluğumuz Romanya’da büyük ilgi gördü.

Topluluğumuz, Yunus Emre Enstitüsü tarafından 21-23 Nisan tarihlerinde Romanya’nın Bükreş ve Köstence şehirlerinde organize edilen “Sevgi Buluşmaları”programı çerçevesinde Sema “Mevlevi Ayini” icra edildi.

Bükreş’te Ulusal Çocuk Sarayı’nda 1000 kişilik, Köstence Sendikalar Kültür Evinde yaklaşık 1300 kişinin katılımıyla “Sevgi Buluşmaları” isimli Sema programı büyük ilgi ile izlendi. Bükreşteki programa Büyükelçimiz Sayın Osman Koray Ertaş’da katıldı ve kısa bir konuşma yaptı.

 

Köstence’deki program, Başkonsolos Sayın Ali Bozçalışkan, Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosu Su Yanwen, Vali Yardımcıları Ersun Anefi ve Levent Accoium, Romanya Müftüsü Murat Yusuf, Türk İşadamları Derneği Zeki Uysal ve dernek üyeleri, Romanya Müslüman Tatar Türklerinin Demokrat Birliği Başkanı Gelil Eserghep, Andrei Şaguna Üniversitesi Başkanı ve öğretim görevlileri, Ovidius Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Dekanları ve öğretim görevlileri, Köstence İl Müffetişliği Türkçe Müffetişi Sayın İcbal Anefi ve yüzlerce Rumen ve Türk ve Tatar soydaşımızın katılımıyla çoşkuyla icra edildi.