Tasavvuf Müziği Konseri

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu ile Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa olarak her ay düzenlenen konser programlarının bu ayki bölümünde Topluluk tarafından Tasavvuf Müziği Konseri gerçekleştirildi.

İki bölümden oluşan programın birinci bölümünde; Rast ilahiler, Kaside, Mahur ilahiler, Mahur Salat ü Selam seslendirildi. İkinci bölümde ise Segah ilahiler seslendirildi.

Konserde; Ahmet ÇALIŞIR, Ahmet UNCU, Ali KALAYCI, Enver ÖZEL, H.Alparslan TABAK, Hüseyin Alb ÖZEL, M.Ali TÜRKOĞLU, Ömer Faruk BELVİRANLI, Sezai ÜNAL, Ufuk YÜRÜÇ, Vedat TÜZÜN, Murat ERDOĞAN ve Süleyman ÖZEN ses sanatçısı olarak; Tanburda Kağan ULAŞ, Kanunda M.Celalettin AKSOY, Kemençede Ali Vefa SAĞBAŞ, Udda Mehmet UÇAK, Neyde Süleyman YARDIM ile Ahmet Safa MIZRAK, Violonselde T.Akın ÖZKÖK, Kudümde Mehmet ÖZTORUN, Halilede Osman ACAR ve Bendirde Suat ORHAN görev aldı.

Program bitiminde Konya Büyükşelir Belediyesi Genel Sekreter Yardımısı Abdülmelik FIRAT tarafından, Programın Sanat Yönetmeni Kağan ULAŞ’a buket takdim edildi.

Dinle:  [dewplayer:http://www.semazen-doc.com/mutriban/konserler/kttmt_tasavvuf_muzigi_konseri_30_03_2012.mp3]