Şefler ve Sanat Yönetmenleri toplantısı Konya’da yapıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü; 2013–2014 Sanat Sezonu ile ilgili toplantısını 6–7 Eylül 2013 tarihinde Türkiye genelindeki 28 Topluluk Sanat Yönetmenleri ve Koro Şefleri ile Mevlana Şehri Konya’ da gerçekleştirdi.

Güzel Sanatlar Genel Müdürü Dr. Murat Salim TOKAÇ ve Genel Müdür Yardımcısı Ömer Faruk BELVİRANLI’nın katıldığı toplantıda 2013–2014 Sanat sezonunda ülke genelinde yapılacak Sanat faaliyetleri konuşularak planlandı.

Toplantı için Konya’ya gelen Güzel Sanatlar Genel Müdürü Dr. Murat Salim TOKAÇ ve Genel Müdür Yardımcısı Ömer Faruk BELVİRANLI, Konya Valisi Muammer EROL ile Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK’i makamında ziyaret ederek Genel Müdürlüğün çalışmaları ve yeni dönemdeki faaliyetler hakkında bilgi sunuldu. Ayrıca Mevlana törenleri ile ilgili de karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Ömer Faruk BELVİRANLI; Sanat Kurumlarının Şef ve Sanat Yönetmenleri Toplantısını Konya’da düzenlenmesinin sebebinin, Mevlana şehri Konya’yı tanıtmak olduğunu belirterek; “Gelen misafirlerimiz, şehir gezisinden sonra, aşk eri Hz. Mevlana’nın türbesini ziyaret ettiler. Umuyoruz yeni dönem sanatsal faaliyetlerinde Hz.Mevlana’nın ışığı ile daha farklı bir sanat sezonu geçireceklerdir” dedi.