New Delhi’de Sema Programları

New Delhi Kültür Ateşeliği tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında, Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu tarafından 25-31 Ekim 2012 tarihlerinde New Delhi şehrinde, 3 ayrı Sema Programı icra edildi.

İki bölümden oluşan sema programlarının birinci bölümünde Türk Tasavvuf Müziğinden örnekler verildi, ikinci bölümde ise Saba Mevlevî Ayini eşliğinde sema programı icra edildi.

Rashtrapati Bhavan Auditorium’da, Hindistan Cumhurbaşkanı Shri Pranab Mukherjee, Hindistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mohammad Hamid Ansari ve diğer üst düzey yetkililerin katıldığı program büyük ilgi gördü. Program sonunda Hindistan Cumhurbaşkanı Sayın Shri Pranab Mukherjee tarafından Topluluğumuz Sanat Yönetmeni Yusuf Kayya, Topluluk Müdürü Ömer Faruk Belviranlı ve Postnişin Fahri Özçakıl’a topluluk adına çiçek ve plaketler verildi.

New Delhi’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyle düzenlenen ve Hindistan Büyükelçimiz Burak AKÇAPINAR, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman ARICI ile yabancı misafirlerin katıldığı resepsiyona Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu da iştirak etti.

Son program Yeni Delhideki İslami Üniversitede icra edildi.