Muğla’da Sema Programı

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu ile Konya Devlet Tiyatrosu Muğla Gazi Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde etkinlik düzenledi.

Etkinliğin birinci bölümünde Konya Devlet Tiyatrosu Sanatçıları Tomris ÇETİNEL ile  Alpay AKSUM tarafından, Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu neyzenlerinden Süleyman YARDIM’ın ney nameleriyle  Hz.Mevlana ile ilgili şiirler seslendirildi.

İkinci bölümde ise Mevlana ve Sema’nın anlatıldığı bir sinevizyon gösterisi sunuldu. Daha sonra, Sanat Yönetmen Yardımcısı Tanburi Kağan ULAŞ yönetimindeki Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu, Derviş Küçek Mustafa Dede’nin Bayati Ayin-i Şerifi eşliğinde sema mukabelesi icra etti.

Büyük beğeni ile izlenen programın sonunda Muğla Vali Yardımcısı Faruk Nemci KURT ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Kamil ÖZER tarafından, Konya Türk Tasavvuf Müziği Sanat Yönetmen Yardımcısı Kağan ULAŞ, Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Müdürü Ömer Faruk BELVİRANLI  ve Konya Devlet Tiyatrosu  Sanatçısı Tomris ÇETİNEL’E plaket ve buket takdim edildi.