Kutlu Doğum Özel Konseri

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu ile Meram Belediyesi tarafından düzenlenen “Kutlu Doğum Özel Konseri” gerçekleştirildi.

Konevi Kültür Merkezide yapılan programda, Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluğu Korosu tarafından, Aziz Mahmut Hüdai’nin Cargah Tevşih’i, Zekai Dede’nin Şevkutarab Tevşih’i, Solist Ali Kayalcı tarafından Hafız Şevket Efendi’nin Saba Tevşih’leri, Koro tarafından Sefer Dal’ın ve Yunus Emre’nin Saba Tevşih’leri, Sadettin Kaynak’ın Hüssam Şugül’ü, Solist Mehmet Ali Türkoğlu tarafından Rakım Elkutlu’nun Segah ve Hacı Faik Bey’in Hüzzam  Tevşih’leri, Koro tarafından Hüzzam İlahi ve Hüzzam Nefesler,  Rast Tevşih ve Şugüller seslendirildi. Daha sonra Mahur Salat ü Selamla program tamamlandı.

Sanat Yönetmeni Yusuf KAYYA’nın yönetimindeki Topluluk Sanatçılarından; Ses Sanatçıları, Ahmet UNCU, Ali KALAYCI (Solist), Enver ÖZEL, Eray CİNPİR, Habib Alpaslan TABAK, Hüseyin Alb ÖZEL, Mehmet Ali TÜRKOĞLU (Solist), Vedat TÜZÜN; sazlarda Mustafa Celâlettin AKSOY –Kanu, Mehmet UÇAK – Ud, Ahmet Safa MIZRAK ve Muhammet Şükrü FIRAT – Ney, Ali Vefa SAĞBAŞ – Violonsel, M.Kâzım TIĞLIOĞLU –, Tanbur, Mehmet ÖZTORUN –Kudüm, Osman ACAR –Halile, Suat ORHAN –Bendir ile eşlik etti. Programın sunumunu Ali BEKTAŞ yaptı.

Büyük beğeni ile izlenen program bitiminde Meram Belediye Başkan Yardımcısı Abdi KALAN Topluluk Sanat Yönetmeni Yusuf KAYYA’ya buket takdim etti.

konser