ELAZIĞ’DA SEMA PROGRAMI

       Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca hazırlanan 12 ilde 12 program kapsamında, Elazığ Misland Amfi tiyatro’da Sema Programı yapıldı.

        Program öncesi, Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Müdürü Ömer Faruk BELVİRANLI proje ile ilgili bilgiler verdi.

       Daha sonra Sanat Yönetmeni Neyzen Yusuf KAYYA yönetimindeki Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Hicaz ilahilerden müteşekkil bir Tasavvuf Konseri sundu. Ardından Hazreti Mevlana ve Mevlevilik hakkında önemli bilgiler ihtiva eden bir sinevizyon gösterimi sonrasında, son dönem hafız bestekârlarımızdan Hoca Rakım ELKUTLU tarafından bestelenen Karcığar Mevlevi Ayini eşliğinde Sema Töreni icra edildi.

     Programa Elazığ Valisi Muammer EROLHasan DURUER, Vali Yardımcısı Şenol KOCA,  Mülkiye Başmüfet, Belediye Başkanı Süleyman SELMANOĞLU,  Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Feyzi BİNGÖL, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı  Ali ŞEKERDAĞ, İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin ÖZTÜRK  katıldı.

       Yaklaşık 400 kişinin büyük beğeni ile izlediği Tasavvuf Müziği Konseri ve Sema Programının bitiminde seyirciler tarafından ayakta alkışladı. Vali Muammer EROL, Rektör Prof Dr. Feyzi BİNGÖL, Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürü Topluluk Sanat Yönetmeni Neyzen Yusuf KAYYA’ya ve  Topluluk Müdür Ömer Faruk BELVİRANLI’ya buket. (R.BAHAR) 30.06.2010