ADIYAMAN’DA SEMA GÖSTERİSİ

adıyaman2       Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu tarafından düzenlenen Güneydoğu Turnesinin ilk proğramı Adıyaman’da yapıldı.

       Sanat Yönetmeni Neyzen Yusuf KAYYA yönetimindeki, Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu tarafından düzenlenen Güneydoğu Turnesinin ilk proğramı, Adıyaman Cumhuriyet Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

       Program öncesi, turne hakkında hakkında bilgiler veren Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Müdürü Ömer Faruk BELVİRANLI, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından organize edilen ve Konya Türk Tasavvuf Müziği Toplulğu tarafından gerçekleştirelen Güneydoğu Turnesi’nin amacının, Güneydoğu’da yaşayan insanımıza, kültür hizmeti sunmak ve onlara Tasavvuf Müziğinden örnekler ile sema programı sunmak olduğunu söyledi.

       Turne gereği, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay ve Adana’da program yapılacağını ifade eden BELVİRANLI, bu illerimizde yaşayan insamınızın da programlara katılmasını istedi.

       Adıyaman’da yapılan programın birinci bölümünde Türk Tasavvuf Müziğinden örnekler verildi, ikinci bölümde ise, sema gösterisi sunuldu.

adıyaman5

 

adıyaman

adıyaman4

adıyaman2