15 Temmuz Şehitleri Anısına “Muharrem İlahileri” konseri

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu ile Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa olarak, 15 Temmuz Şehitleri Anısına “Muharrem İlahileri” konseri gerçekleştirildi.

Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonunda yapılan programda, Hicaz ilahiler, Hicas, Hüzzam, Neveser, Nihavend, Hüseyni, Acemkürdi, Uşşak nefeslerle Nühüft mersiye seslendirildi.

Program Solistleri Ahmet ÇALIŞIR, Ali KALAYCI, Enver ÖZEL, Habib Alparslan TABAK, Hüseyin Alb ÖZEL, Hüseyin Kubilay ÖZTUĞ, Mehmet Ali TÜRKOĞLU, Mehmet Emin KABAKÇI, Vedat TÜZÜN ve Ufuk YÜRÜÇ’e, sazlarda da Kanunda M. Celalettin AKSOY, Udda Mehmet UÇAK, Viyolonselde Tikel Akın ÖZKÖK, Neyde Mahmut UĞRULUAKDOĞAN ile A. Safa MIZRAK, Tanburda Musa Kazım TIĞLIOĞLU, Kudümde Mehmet ÖZTORUN ve Bendirde Osman ACAR eşlik etti. Programın sunumunu Ali BEKTAŞ, Tonmaisterliğini de Süleyman ERÇAL yaptı.

Büyük beğeni ile izlenen program bitiminde Topluluk Sanat Yönetmeni Yusuf KAYYA ile programa solist olarak katılan Ali KALAYCI, Mehmet Ali TÜRKOĞLU ve Hüseyin Kubilay ÖZTUĞ’a, Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi Şube Müdürü Ömer BARDAKÇI tarafından  buket ve çiçek takdim edildi.